مخالفت رئیس رژیم صهیونیستی باقانون منع پخش اذان در قدس

657117

مخالفت رئیس رژیم صهیونیستی باقانون منع پخش اذان در قدس

657117

رووین ریولین رئیس رژیم اشغالگر قدس در نهایت تسلیم فشارهای داخلی و بین المللی بر روی قانون پخش اذان حکم صادر کرد.

رئیس رژیم اشغالگر قدس در نهایت تسلیم فشارهای داخلی و بین المللی در قبال پخش اذان در قدس شد.

در همین راستا، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی در جلسه امروز مقامات این رژیم مخالفت خود را با قانون منع پخش اذان در اراضی اشغالی فلسطین اعلام کرد و مدعی شد که این اقدام موجب تخریب جایگاه رژیم صهیونیستی در برابر افکار عمومی می شود.

این در حالی است که افکار عمومی جهان در حال حاضر نسبت به رژیم اشغالگر قدس به دلیل جنایات بسیارش علیه مردم مظلوم و بی دفاع غزه و فلسطین دید منفی دارند.

اخیرا رژیم صهیونیستی یکی از مساجد شهر اللد در فلسطین اشغالی را به خاطر پخش اذان ۲۰۰ دلار جریمه کرد. این نخستین بار است که این رژیم پیش نویس قانون ممنوعیت پخش اذان از مساجد را که پارلمان رژیم صهیونیستی در مرحله اول آن را به تصویب رسانده بود، به اجرا می گذارد.

پیشتر نیز «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس درباره پیش نویس قانون منع پخش اذان در قدس توسط رژیم صهیونیستی نیز تصریح کرد: این اقدام صهیونیست ها بازی با آتش است و با پاسخ سخت و خشن مردم فلسطین و امت اسلامی مواجه خواهد شد. خشم فلسطینی ها پیامی را درباره خط قرمز ما ارسال کرد.

قبل از آن هم طرفداران تیم باشگاه «وحدات» اردن در اعتراض به پیش نویس قانون ممنوعیت اذان در قدس، ایستاده و یکصدا اذان گفتند.

به علاوه ساکنان قدس در اعتراض به پیش نویس قانون ممنوعیت پخش اذان از مساجد این شهر، به روی پشت بام خانه های خود رفته و یکصدا اذان گفتند.

همچنین کلیساهای شهر الناصره در اراضی ۴۸ نیز در اعتراض به این اقدام رژیم صهیونیستی روز گذشته اقدام به پخش اذان کردند.

به موجب طرح  ممنوعیت پخش اذان، رژیم صهیونیستی اجازه پخش اذان از مساجد قدس را نخواهد داد؛ با این ادعا که صدای اذان موجب آزار و اذیت شهرک‌نشینان صهیونیست می‌شود. همچنین پلیس رژیم صهیونیستی می‌تواند موذن‌ها را بازخواست کرده و مورد تحقیق و بازجویی قرار دهد و حتی احکام و جریمه‌های مالی نیز علیه آنها اعمال کند.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز روز یکشنبه با پیش‌نویس این قانون نژادپرستانه موافقت کرده بود.

همچنین منابعی در جنبش مقاومت اسلامی (حماس) طرح مذکور را اقدامی تحریک‌آمیز توصیف کردند و گفتند: این طرح می‌تواند پیامدهای خطرناکی داشته باشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.