اف ال استودیو FL Studio

فروش وی اس تی

Fruity Loops که با نام اختصارى FL Studio نیز خوانده می شود، یک است که جزء خانواده Sequencerها محسوب می شود. همان گونه که می دانید از Sequencerها به منظور تهیه موسیقى هاى ریتمیک استفاده می شود. بصورت خیلى ساده مختصرآموزش کار در یک Sequencer به این گونه است که شما الگوهاى مختلفى (که در واقع هر کدام یک قطعه موسیقى مى باشند) را مى سازید و از کنار هم قرار دادن آنها موسیقى نهایى ایجاد می شود. بدین ترتیب شما یک استودیوى دیجیتال مجهز را در رایانه خود خواهید داشت بوسیله آن مى توانید هر نوع سبک موسیقى را خلق بکنید .شما مى توانید با امکانات این نرم افزار قوی آهنگ هاى را ساخته آنها را در فرمت هاى WAV ، MP3، MIDI، و یا فرمت پروژه در FL یعنى FLP ذخیره بکنید .

شبیه سازهاى صدا
نسخه ۷ FL Studio، حاوی ۱۳ وسائل تولید کننده صدا (synthesizer) است که صداى آلات مختلف موسیقى را شبیه سازى می کنند و سازهاى مجازى مختلفى را مانند گیتار اکوستیک و الکترونیک، پیانو … در اختیار شما قرار می دهد. بدین ترتیب امکان تولید هر نوع صدایى بصورت مجازى وجود خواهد داشت.

ضبط صدا ویرایش
فضاى کارى Playlist حاوی تعداد نامحدودى Track می شود این مجوز را به شما می دهد که قطعات موسیقى را به هر ترتیبى که رفیق دارید در کنار قرار دهید. بعلاوه وسائل هاى ویرایش صدا و امکاناتى شبیه کم یا خیلی کردن وقت موسیقی (time-stretch)، تغییر زیر و بمى صدا (pitch-shift)، ضرب موسیقی هاى لحظه اى (beat-slice)، جدا کردن قطعات موسیقى (chop) و … را در اختیار شما می گذارد. در کنار تمام این موارد ، به ورژن ۷ قابلیتى با عنوان Edison اضافه شده است که ویرایشگر و ضبط کننده اى کامل فایل هاى صوتى است .

میکس افکت گذارى
FL Studio قویترین میکسر را در بین هم نوعان خود دارد. در ورژن ۷ این برنامه به مانند ورژن شش، ۶۴ Track میکسر استریو وجود دارد و در هر Track می توان هشت افکت (از ۴۴ افکت موجود) قرار داد. به عنوان مثال افکت هاى Delay (ایجاد تأخیر)، Distortion (اعوجاج)، EQ (اکولایزر)، Chorus (چند صدایى)، Reverb (ایجاد طنین) … زیاد پرکاربر د هستند .

فناوریهای پشتیبانی شده در FL Studio
FL7 از فناوری های VST/VSTi/VST2، DXi، DXi2، MP3، WAV، OGG (فقط به عنوان ورودى)، MIDI، ASIO و ASIO 2 پشتیبانى می نماید .

مهمترین امکانات اضافه شده در نسخه این نرم افزار :
– پشتیبانى از track-based sequencing
– ویرایشگر Edison همراه با آنالیزهاى ویژه
– فیلتر صوتی LovePhilter
– قابلیت Parametric EQ2
– موتور ویرایش یافته کشیدن صدا (audio stretching engine)
– مولدهاى صداى چندهسته اى (Multi-core) که با پردازنده هاى چندهسته اى عملکرد بیشترى خواهند داشت
– عملکرد بهتر audio record to disk
– پشتیبانى از خصیصه Note OFF velocity در پیانو (Piano roll) و فایلهاى MIDI
– حالت Smart Disable براى پلاگین هاى مولد صدا
– یک پنل براى نگهدارى به روزرسانى ها بازبینی یه هاى اضافى
– امکان باز کردن پنجره هاى پلاگین ها بصورت مستقل از اصلى برنامه
– پشتیبانى نمونه بردار DirectWave از AIFF Sample
– امکان ضبط از سورس مونو
– پشتیبانى از Apple Loops AIFF extensions
– و …

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.