ممانعت صهیونیستها از ورود نمایندگان پارلمان بلژیک به نوار غزه

139307230943319893846214

ممانعت صهیونیستها از ورود نمایندگان پارلمان بلژیک به نوار غزه

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1393/07/23/139307230943319893846214.jpg

رژیم صهیونیستی از ورود هیئتی شش نفره از نمایندگان پارلمان بلژیک به نوار غزه که قرار بود از طریق گذرگاه بیت حانون وارد این منطقه شوند، جلوگیری کرد.
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، این نمایندگان پارلمان بلژیک قرار بود با نمایندگان سازمان های مدنی فلسطینی در غزه دیدار کنند اما رژیم صهیونیستی از ورود آنها جلوگیری کرد. این هیئت از نمایندگان پارلمان بلژیک متشکل از اعضای احزاب مختلف سیاسی این کشور است.
هیئت نمایندگان پارلمان بلژیک در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام رژیم صهیونیستی، آن را غیرقابل قبول دانست.
در این بیانیه آمده است آنها این سفر را با دفتر نمایندگی آنروا (سازمان امداد و کاریابی آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد ) هماهنگ کرده بودند.
جمال الخضری رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه و عضو شورای قانونگذاری فلسطین در بیانیه ای مطبوعاتی این اقدام رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و گفت ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود هیئت پارلمانی بلژیک به غزه با هدف تشدید محاصره این منطقه و دور نگه داشتن نقش پارلمان های بین المللی در حمایت از آرمان فلسطین و ملتی است که همچنان هدف اقدامات وحشیانه اشغالگران اسراییلی قرار دارد.
وی افزود رژیم اشغالگر اسراییل برای منزوی کردن غزه از جامعه جهانی ، سرپوش گذاشتن بر حقایق و واقعیت های محاصره غزه و درد و رنج ساکنان آن تلاش می کند. این مقام فلسطینی تصریح کرد ممانعت از ورود هیئت های پارلمانی خارجی به غزه که تاکنون چندین بار اتفاق افتاده موید رفتار خلاف قانون اشغالگران در احترام به حقوق فلسطینیان و مجازات آنها است. الخضری بار دیگر از جامعه بین المللی و پارلمان های اروپایی خواست رژیم اشغالگر اسراییل را برای پایان دادن به محاصره غزه و بازگشایی همه گذرگاه های مرزی تحت فشار قرار دهند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.