چه طور از مترجم گوگل استفاده کنيم؟


ویرایش انگلیسی
چندین ماه از ارائه مترجم گوگل می‌گذرد. گوگــل که درست در زمان انتخاب ات ایران سرویس مترجم فارسی را در حالت آلفا فعال کرد (درست همان وقت که فیس‌بوک ورژن فارسی ارائه داد!) بعد از گذشتن چندین ماه از حالت بتا در آماده و به نوعی در وهله پایانی کار قرار دارد.

مترجم گـوگل قرار نیست مانند آدم متن ها را برای شما ترجمه نماید . مترجم گـوگل فعلا نمی تواند معناگرایانه ترجمه نماید حتی خیلی از عبارات را جوک غلط ترجمه می نماید اما قدرت باور نکردنی در ترجمه به چندین زبان مختلف دارد.

با اهمیت ترین ویژگی آن ترجمه از فارسی به چندین زبان مختلف از عبارت فرانسوی، اسپانیایی، چینی و… و همین طور از این زبان ها به فارسی است.

چه طور از مترجم گـوگل استفاده کنیم؟

وارد مترجم گوگــل شوید. فرض کنید می خواهیم عبارتی را از فارسی به انگلیسی ترجمه کنیم. در سری Translate from گزینه Persian در پارت Translate into گزینه English را انتخاب کنید. در باکس اصلی صفحه جمله مورد نظر را بنویسید. از ویژگی های مترجم گوگــل ترجمه ریل تایم است. یعنی شما همان زمان ی که تایپ می کنید نتیجه ترجمه را می توانید ببینید.

از ویژگی های جذاب مترجم گوگل آپلود کردن فایل ها به زبانی دیگر دریافت کردن آنها به زبانی است که می خواهیم به آن ترجمه شود. برای این کار در سری Enter text or a webpage URL, or upload a document. روی گزینه upload a document کلیک کنید.

از دیگر ویژگی های آن می توان به ترجمه کامل یک وبسایت اشاره کرد.چنانچه آدرس اینترنتی سایت را در باکس اصلی وارد کنید گوگــل کل آن سایت را برای شما ترجمه می‌کند صفحه ترجمه شده نشانتان می‌دهد.

برای مثال صفحه دانش فناوری را با گوگــل به اینگلیسی ترجمه کردیم نتیجه تصویر زیر شد:

مترجم گوگل ما را ذوق زده می نماید !

در سمت چپ، گزینه Translated Search را انتخاب کنید. صفحه جدیدی برای شما باز می شود. در این صفحه شما می توانید از عبارتی را انگلیسی سرچ کنید گوگل علاوه بر آنکه جمله را برای شما ترجمه می نماید تمام نتایج آن جمله را دو به زبان انگیلیسی و فارسی نشان می‌دهد.

این بار از سمت چپ صفحه گزینه Tools and Resources را انتخاب کنید. در این بخش گوگــل وسائل مورد نیاز شما را فراهم می نماید . قسمت اول که Make your website instantly available in other languages نام دارد، شما می توانید وبسایت خود را به هر زبان دیگری ترجمه کنید. فرض می کنیم وبسایت شما به زبان فارسی است بعد از گزینه Select the language of your webpage گزینه Persian را انتخاب کنید. در بخش Translation languages دو گزینه All languages و Specific languages میبینید. با انتخاب گزینه اول مراجعه کننده به وبسایت شما می تواند صفحه را به هرزبانی که می خواهد ترجمه نماید ولی در گزینه دوم شما از بین زبان های ارائه شده می توانید هر زبانی را که رفیق دارید گزینش کنید.

در وهله انتها کد مترجم گوگــل را داخل کدهای وبسایت خود کپی پیست کنید.

در پایین صفحه قسمت Get 1-click translations from your browser’s toolbar با درگ کردن (کشیدن) هر زبان به قسمت تولبار مرورگر خودتان می توانید با یک کلیک هر صفحه ای که می خواهید را ترجمه کنید.

جهت دوست ها ی که با اصطلاح درگ کردن آشنا نیستند باید بگویم که روی هر زبانی که می خواهید تنها یک بار کلیک کنید و همان گونه که دکمه موس را پایین نگه می دارید موس را بکشید سمت تولبار مرورگر خودتان. این طوری گزینه مورد نظر در تولبار قرار جا می گیرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.