طراحی وب سایت پارالاکس چیست؟

طراحی وب سایت پارالاکس چیست؟

در این مطلب قصد داریم تا شما دوستان عزیز را با موضوع طراحی وب سایت بارالاکس آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به مزایای استفاده از این روش و تاثیر استفاده از تکنیک بارالاکس بر سئو میپردازیم.

طراحی سایت حرفه ای ارزان

طراحی سایت پارالاکس

همه چیز در مورد تکنیک پارالاکس در طراحی سایت

در این مقاله از سایت شرکت تیام رایان ارتباط قصد داریم در مورد تکنیک پارالاکس نکاتی را برای شما علاقه مندان به طراحی وب ذکر نماییم. parallax یک تکنولوژی جدید می باشد که آنرا امکان پیمایش منطبق نیز می نامنددر حالی که بین دو نقطه از اجزای صفحه ی وب اختلاف از لحاظ فاصله و … وجود دارد. در سالهای اخیر این روش جدید توانسته است که همانند گرافیک فلت از میزان محبوبیت خاصی را در بین طراحان وب به دست آورد. در واقع با اسکرول کردن صفحه توسط بیننده، یا حرکت دادن موس یا قرارگیری موس بر روی اجزای یک صفحه ی وب امکان تغییر نوشته ها یا تصاویر وجود دارد ( از لحاظ شیوه ی نمایشی، اندازه، رنگ و …..). در واقع در طراحی پارالاکس صفحات به صورت خاصی می توانند برای کابران نمایش داده شوند و از لحاظ ظاهری بسیار زیبا و جذاب خواهد بود زیرا می توان از انیمیشن در اینگونه وب سایت ها استفاده نمود به گونه ای که با حرکت دادن موس به سمت چپ و راست صفحه به صورت کامل نمایش داده می شود در حالیکه اجزای اصلی ثابت هستند. استفاده از این پارالاکس در طراحی سایت هایی که نمونه محصولات خاصی قرار است در انها به نمایش گذاشته شوند می تواند بسیار جالب باشد و باعث شود که کاربر از مهمترین صفحات بازدید نماید. برای پیاده سازی آن تسلط برHTML5،CSS3  و جی کوئری ضروری است زیرا هم از طریق کد نویسی و هم از طریق افزونه ها قابل پیاده سازی می باشد.

مزایای استفاده از طراحی سایت پارالاکس

– یک تکنیک خوب برای زیباسازی و افزایش جذابیت صفحات وب

– استفاده از حرکت جهت معرفی محصولات، خدمات یک کسب و کار

– یکی از پارامترهایی که می توان از طریق آن میزان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش داد ( از طریق بالا بردن جذابیت گرافیکی و استفاده از افکت های مختلف و تاثیر گذاری بر حس کنجکاوی کاربران )

– عمق بخشیدن به صفحات از طریق نمایش سه بعدی

تاثیر استفاده از تکنیک پارالاکس بر سئو

اگر بخواهیم به طور واضح در این خصوص صحبت کنیم این تکنیک برای سایت هایی با صفحات زیاد مناسب نمی باشد و از آنجایی که در سئو افزایش دادن صفحات داخلی بسیار مهم است بنابراین نمی توان گفت که استفاده از آن برای seo یک سایت مفید می باشد و دارای محدودیت های خاص خود است. بنابراین از دیدگاه طراحی، تکنیک پارالاکس می تواند بسیار زیبا و جذاب باشد ولی مهم این است که کدام موضوع برای یک طراح و شخص سفارش دهنده ی سایت اهمیت بیشتری دارد؟

سئو یا طراحی خاص قالب سایت؟

آیا سایت شما گرافیک محور است یا محتوا محور؟

هم چنین باید به موضوع و میزان مطالب صفحات نیز توجه شود و قطعا این روش مناسب برای تمام موضوعات و کسب و کارها نخواهد بود و استفاده ی ناصحیح از ان نه تنها از جذابیت و کاربردی بودن سایت می کاهد بلکه موجب می گردد که به لحاظ سئو نیز دچار افت شدید شود. بنابراین قبل از پیاده سازی پارالاکس نوع کاربری را تعیین نموده زیرا برای هر کاری استفاده از آن چندان جالب نیست هر چند که از لحاظ طراحی بسیار جذاب و خاص جلوه می نماید. می توان این تکنولوژی را یک ترفند مارکتینگ و بازاریابی برای ترغیب کاربر به بازدید از سایت دانست یعنی حتی اگر مطالب را هم نخواند ولی بازی رنگ ها و افکت های استفاده شده با چشم بیننده باعث می گردد که مدتی را در سایت شما صرف نماید. همچنین در طراحی پارالاکس به دلیل استفاده از عکس ها و تصاویر در این نوع از طراحی امکان کاهش سرعت لود صفحات وب وجود دارد. از دیدگاه کارشناسان سئو سایت تیام رایان ارتباط اگر  هدف شما این است که بعدها از طریق بهینه سازی سایت خود به بازاریابی و جذب مخاطبان بپردازید بهتر است که این تکنیک را به عنوان سبک طراحی سایت خود انتخاب ننمایید.

برای مشاهده نمونه وب سایت هایی که از پارالاکس در آنها استفاده شده است، لینک های زیر را در مرورگر خود وارد نمایید.

http://shibui.me/web/scroll/index.html

http://terra-digitalis.dfg.de

http://islreview.com

http://olszanska.pl

طراحی صفحه اصلی سایت

طراحی صفحه اصلی سایت

طراحی صفحه اصلی سایت چگونه باید باشد ؟

صفحه اصلی سایت به منزله ی اولین و مهم ترین صفحه یک سایت می باشد. رعایت استاندارد های مربوط به طراحی سایت ، سئو در این صفحه می تواند در جذب بازدیدکنندگان نقش مثبتی داشته باشد . در واقع این صفحه دروازه ورود به سایت شما و بازدید از صفحات داخلی می باشد برای مثال باید دارای ظاهری کاربرپسند و از لحاظ چیدمان و المانهای به کار رفته در آن  user friendly باشد . صفحه اصلی سایت باید دارای عناصر گرافیکی مثل لوگو و ارم تجاری کسب و کار شما باشد تا  علاوه بر افزایش جذابیت به برند سازی کسب و کار شما نیز کمک نماید. اصلی ترین لینک های یک سایت لینک های موجود در منو هستند ، منو معمولا در بالاترین نقطه ی سایت و در اولین نقطه ی قابل رویت برای کاربر قرار می گیرد و باید شامل لینک صفحات اصلی سایت باشد . قرار دادن لینک های درست در منوی صفحه اصلی سایت به مهم ترین صفحات سایت باعث هدایت کاربران و هم چنین دسترسی و مسیریابی آسانتر به دیگر قسمت های سایت می شود .طراحی صفحه اصلی باید به گونه ای باشد که کاربر را در ثانیه های اول ورودش به سایت شما جذب کرده و میزان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش دهد . هر کاربری که از سایت شما بازدید می کند می تواند یک بازدید کننده دایمی و یا یک مشتری برای کسب و کار شما باشد .

طراحی سایت , طراحی سایت ارزان , طراحی سایت حرفه ای, طراحی سایت گردشگری , طراحی سایت مهد کودک , طراحی سایت گالری خودرو , طراحی سایت شرکتی

بنابر این طراحی اصولی صفحه اصلی سایت دارای اهمیت زیادی است و باید دارای ویژگی های دیداری و گرافیکی جذاب باشد. تمامی نکاتی که برای طراحی این صفحه ، در این مقاله ذکر خواهیم کرد به طور مستقیم تاثیر بر بهبود وضعیت سئو وب سایت شما خواهند داشت .

قراردادن محتوای مناسب در صفحه اصلی سایت

 در کدنویسی صفحه اصلی سایت لازم است که بخش هایی را برای قراردادن محتوا در نظر بگیرید و فقط به طراحی با ظاهری گرافیکی شامل عکس و .. بسنده نکنید زیرا محتوا علاوه بر تاثیر مثبت بر سئوی وب سایت می تواند توجه کاربران را نیز جلب نماید و چه بسا اطلاعاتی را کاربر به دنبال یافتن آنها به سایت شما امده است در همین صفحه بیابد . بر اساس موضوع کلی سایت خود و نیز موضوع هر صفحه ای که می سازید محتوایی منحصر بفرد ایجاد نمایید و این را بدانید که کاربران جذب مطلبی که در سایت های دیگر هم وجود داشته است نمی شود پس خلاقیت و نوآوری شما در نوشتن مطالب غیر تکراری و کاربردی و مفید و قابل استفاده برای کاربر ، یکی از عواملی است که می تواند سایت شما و البته صفحه اصلی سایت شما را از سایرین متمایز کند .

صفحه اصلی سایت شامل چه امکاناتی است ؟

– می توانید در  قالب یک پاراگراف چکیده ای از صفحه ی درباره ما و سوابق کاری خود را در صفحه اصلی قرار دهید و البته به کار بردن کلمات کلیدی نیز فراموش نشود زیرا تاثیر مثبتی بر سئو وب سایت خواهد داشت .

– نکته ی بعدی در طراحی سایت عدم استفاده از عکسهای با حجم بالا و تعداد زیاد در صفحه اصلی سایت می باشد زیرا این صفحه باید خیلی سریع برای بازدید کنندگان لود شود . در صورت استفاده از تصاویر از عکس های کیفیت خوب و واضح و حجم کم و البته مرتبط با موضوع وب سایت خود استفاده نمایید .

– قرار دادن بخشی برای ارتباط راحت تر با مشتریان می تواند بسیار جالب باشد بدین منظور از فرم تماس با ما می توانید در بخش فوتر صفحه اصلی سایت و یا در هر قسمتی که صلاح می دانید استفاده نمایید .

– طراحی این صفحه باید گویا و واضح باشد و لازم نیست تمام امکانات سایت شما مستقیما در صفحه اصلی آورده شود بلکه می توانید مهم ترین صفحات خود را در قالب یک لینک در صفحه اصلی سایت قرار دهید .

– استفاده از نقشه ی سایت نیز می تواند بسیار مفید باشد هم برای کاربران و هم برای روبات هایب موتور جستجوگر گوگل ، کاربران از طریق نقشه وب سایت موجود در صفحه اصلی سایت شما ، خیلی راحت تر به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا خواهند کرد .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.