درب ضد سرقت و انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران

در مدتی که در رابطه با درب های ضد سرقت کار می کنم خیلی دیدم شنیدم که خریداران عزیز با توجه به صحبتهای همکاران ما وتحقیقاتی که در مورد درب های ضد سرقت انجام داده اند پرسشها ی را بیان می کنند و بر موارد ی تکیه می کنند که هرچند این پارامترها درانتخاب درب ضد سرقت تاثیر گذارهستند اما به تنهایی کافی نهستند . به همین بهتر دانستم که در ابتدا عبارت درب ضد سرقت را به چالش کشیده و انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران معرفی گردد و بعد از آن در نوشتارهای بعدی که در بخش مقالات وبسایت می توانید آنها را بررسی کنید به نقد ساختار درب های ضد سرقت پارامترهای مهم جهت گزینش انواع درب ضد سرقت پرداخته شود.
درب ضد سرقت؟!!!!!!!!!


درب های ضد سرقت

در ضد سرقت,درب ضد سرقت,درب های ضد سرقت

وقت ی به وب سایت های تولیدکنندگان درب های پیش ساخته (ضد سرقت) دربقیه کشورها مراجعه می بکنید عنوانی که برای این گونه درب های پیش ساخته (ضد سرقت) به کار برده شده است security door است که معادل فارسی آن درب ایمن است این در حالی است که درب ضد سرقت در فارسی معادل واژه theft door anti است همین نام گذاری مفرق در دیدگاه ما جهت انتخاب یک درب پیش ساخته ایمن (ضد سرقت) تاثیر گذار خواهد بود ودرموارد ی باعث می شود بسیاری از پارامترهای مهم دیگر را از یاد ببریم.
پوزش!

به کاربر د بسیار زیاد زیاد کلمه درب ضد سرقت (anti theft door) به جای درب ایمن ( security door) بر خلاف میل شخصی درنوشتارها نیز همچنان از واژه ی درب ضد سرقت استفاده خواهم کرد.

در ابتدا درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران را بدون تذکر به بحث کیفی درب ها و فقط با توجه به شکل ظاهری آنها دسته بندی خواهیم کرد.

و با تذکر به شکل ظاهری درب ضد سرقت می توان درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران را به صورت زیر دسته بندی کرد:
۱-درب های ضد سرقت تهیه چین

۲-درب های ضد سرقت تهیه ترکیه

۳-درب های ضد سرقت ایرانی

درب های ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهری کاملا مشابه درب های ضد سرقت تهیه کشور ترکیه هستند .اما در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی تولید می شوند ولی تولید این سری از درب های ضد سرقت نسبت به درب های ضد سرقت مشابه ترک بسیار زیاد محدود تر است .

و به اجمال می توان گفت دربهای ضد سرقت به طور کلی از نظر روش تولید شکل ظاهری به دو کشور چین و ترکیه بر می گردد و این در حالی است که درب های ضد سرقت چینی خود نیز از درب های ایتالیایی الگو برداری شده اند.

در ادامه لازم به ذکر است تولید کنندگان درب های ضد سرقت طرح ترک در ایران همگی چارچوب های را در داخل ایران تولید کرده یا از تولید کنندگان داخلی خریداری می کنند و یراق آلات خود را نیز عمدتا از محصولات تهیه کشور ترکیه مصرف می کنند و اما رویه درب ها را برخی مستقیما از ترکیه وارد می کنند برخی از تولیدات داخل استفاده می کنند. اما مصرف از ورق های وارداتی لزوما یک امتیاز نیست فقط به تعرفه های بالای خرید دستگاه ها وبقیه ملزومات تولید گاهی ترجیح می دهند که بدین نحو عمل کنند،هرچند که اکثر فروشندگان درب های ضد سرقت محصولات ایرانی را به عنوان درب های ترک مونتاژ ایران معرفی می کنند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.