بازداشت ۱۶ فلسطینی ازجمله یک دختر نوجوان در کرانه باختری

بازداشت ۱۶ فلسطینی ازجمله یک دختر نوجوان در کرانه باختری

باشگاه اسیران فلسطینی با اعلام این خبر اضافه کرد: پنج نفر از افراد بازداشت شده در استان نابلس، سه نفر از استان طولکرم، سه نفر از جنین، دو نفر از قلقیلیه و یک نفر از الخلیل هستند و یک دختر نوجوان پانزده ساله نیز از اریحا بازداشت شده است.
رژیم صهیونیستی ۲۱۳ نوجوان زیر ۱۸ سال فلسطینی را به بهانه های واهی به زندان افکنده و این در حالی است که این رژیم، صهیونیست های جنایتکار را که پیوسته به مال و جان فلسطینی ها تعرض می کنند، نه تنها محاکمه نمی کند بلکه در بیشتر موارد تلاشی هم برای دستگیری آن ها انجام نمی دهد.
رژیم صهیونیستی حدود شش هزار و ۵۰۰ اسیر فلسطینی را در ۱۸ زندان و بازداشتگاه خود نگهداری می کند که بیش از ۲۰۰ نفر از این اسرا، نوجوانان زیر ۱۸ سال، ۲۱ دختر و زن و ۲۳ نفر از جمله نمایندگان مجلس فلسطین هستند.
بنا به این گزارش، حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر از این اسرا از بیماری های مختلف رنج می برند که دهها نفر از آنان در شرایط بسیار بدی قرار دارند.
مناطق مختلف سرزمینهای اشغالی به ویژه کرانه باختری و بیت المقدس از اوایل مهرماه جاری شاهد موج جدیدی از مقاومت فلسطینیان علیه این رژیم است که به انتفاضه قدس معروف شده است.
از ابتدای انتفاضه قدس برای مقابله با سیاست های تجاوزگرانه رژیم اشغالگر قدس در قبال بیت المقدس و مسجد الاقصی درگیری ها میان دو طرف ادامه دارد و بر اثر آن دستکم ۱۸۶ فلسطینی به شهادت رسیده اند.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.