هتل‌های لوکس دبی

توصیه اول: دارالمسیاف در مدینه جمیرا (Dar Al Masyaf at Madinat Jumeirah)
بزرگترین نقطه‌ی قوت دار‌المسیاف ممکن است این باشد: داشتن ساحل اختصاصی و نزدیکی به وایلد وادی. اگر در دبی دو چیز به غیر از خرید با اهمیت زیاد باشند، آن دو تا ساحل وایلد وادی می باشند . برای توصیف معماری دارالمسیاف،


هتل هلیا مشهد

هتل,مشهد,هتل آپارتمان

کلمه‌ای بهتر از شگفت‌انگیز پیدا نمی‌کنید. معماری کاملاً شرقی است و اتاق‌های هتل دور ِ یک حیاط مرکزی قرار دارند محیط هتل حس یک کاروان‌سرای عربی در قدیم ‌های دور را به بیننده منتقل می‌کند. توصیه می‌شود اتاق‌های طبقه‌ی اول را بگیرید که بالکن‌دار هستند . کیفیت سرویس‌ها، اشیای موجود در اتاق‌ها و لابی همین طور نوع برخورد پرسنل در بالاترین سطح ممکن است . این‌جا به پیست اسکی نیز نزدیک است علاوه بر آن در درون خود استخر رو باز، استخر اختصاصی، استخر سر پوشیده، سالن بیلیارد … هم دارد. کل محیط دارالمسیاف جوری طراحی شده که معلولین برای دسترس و نگرانی ی به امکانات آن به هیچ‌گونه مشکلی بر نمی‌خورند. رستوران، سرویس اینترنت پر سرعت، سروِ غذا در اتاق خواب، پارکینگ رایگان ، سالن ورزش سوییت از دیگر امکانات هتل هستند . پرنده‌ها در محیط هتل فراوانند و اصلاً مراعات نمی‌کنند. ممکن است چنانچه روی حیوانات و پرنده‌ها حساس باشید این نکته کمی برای تان آزاردهنده باشد. همچنین رستوران هتل ممکن است در قیاس بابقیه بخش‌های آن از کیفیت ضروری برخوردار نباشد، ممکن است رفتار پرسنل زمان ارایه‌ی سرویس‌های اتاق عالی باشد اما این انتظار را از کارکنان استخر و ساحل یا مسئولین حیاط نداشته باشید.
نشانی
Al Sufouh Road | Madinat Jumeirah Resort, Dubai 75157, United Arab Emirates

توصیه دوم: اقامت‌گاه صحرایی ِ المحا (Al Maha Desert Resort)
این هتل لوکس را به طرفداران طبیعت و به خصوص کویر پیشنهاد می‌کنیم. المحا در واقع کاروان‌سرایی مجهز است که در دل کویر ساخته شده و اطرافش را تا چشم کار می‌کند تپه‌های شنی و نخل فرا گرفته اتفاقاً این تبدیل شده به معین ه و نقطه‌ی قوت هتل. سکوت و آرامش کویر، امکان دیدن گله‌های بزهای وحشی ِ صحرایی، اتومبیل سواری در صحرا و شتر سواری از امکانات ویژه‌ی این هتل هستند . در المحا سی و هفت سوییت زیاد معروف به نام بِدویین(Bedouin) وجود دارند که هر کدام از آن‌ها معین ه‌ی را دارا می باشند و از لحاظ نوع و شکل مبلمان وسایل و طراحی رنگ دیوار اثاث با نیز مفرق ند. اما این سوییت‌ها یک سری ویژگی یکسان هم در خود دارند که از آن عبارت می‌توان استخر اختصاصی با دمای قابل کنترل جهت هر سوییت با مساحت بیست متر مربع، مبلمان دست‌ساز ِآنتیک، تخت‌خواب‌های فوق‌العاده بزرگ، گاوصندوق و سیسـتم پخش صدا و تصویر خیلی پیشرفته را نام برد. هر کدام از این سوییت‌ها ٧۵ متر مربع هستند . کارکنان بخش‌های اصلی هتل مثل رسپشن و خانه‌داری رفتاری حرفه‌ای محترمانه دارند اما بخش‌های جانبی مثل امور کرایه‌ی خودرو یا شتر ممکن است کمی مفرق عمل کنند. استخرهای اختصاصی ً برای شنا کردن بزرگسالان مناسب نیستند، ولی برای بچه‌ها ایده‌آلند. اما می بایست گفت استخر عمومی موجود است. کیفیت غذاها و قیمت آن‌ها نسبت به کیفیت زیاد بالای اتاق‌ها و قیمت گران آن منصفانه به نظر می‌رسد همین طور رستوران هتل اصولا ً در سرو کردن غذاها عجله‌ای ندارد. سرویس اینترنت خوب است ولی در میزان اعتبار ِ نام هتل نیست. از امکانات دیگر این هتل می‌توان به سالن ورزش، محوطه‌ی تیراندازی، سرو ِ غذا در اتاق سرویس رفت برگشت اتوبوس از هتل به مرکز شهر اشاره کرد.
نشانی
Dubai Al Ain Road, Dubai, United Arab Emirates

پیشنهاد سوم: مینا السلام در مدینه جمیرا (Mina A’ Salam at Madinat Jumeirah)

مینا السلام در بهترین جای جمیراقرار دارد، درست در کنار وایلد وادی قرار گرفته فاصله‌ای نسبتاً اندک با مرکز شهر داشته مجهز به زمین گلف است. معماری ویِژگزینشه آن مدرن اما تحت اثر معماری خاورمیانه‌ای بوده و به تمیزترین بخش‌های ساحل هم مشرف است. هتل چندین چند رستوارن مختلف دارد جوری که باعث سردرگم شدن مسافران در گزینش ِ یک رستوران می‌شود ولی معین اً معروف ‌ترین این رستوران‌ها، رستوران چینی است. چشم ‌انداز خیلی از اتاق‌ها رو به برج‌العرب دریاست. دکور اتاق‌ها عربی است و حتی ظروف مورد استفاده، مبلمان و … عناصری از فرهنگ عرب را در دارند. مینا السلام از لحاظ ارایه‌ی خدمات و رفتار کارکنان کوچک‌ترین ضعفی ندارد. ولی متاسفانه چک‌این ِ سریع‌ ندارد، به مفهومچنانچه مسافری زودتر از موعد رزرو به هتل برسد ممکن است ساعت‌ها در لابی وقت بگذراند، آن‌ها اتاق اضافی ندارند تا موقتاً تا آماده شدن اتاق اصلی در اختیار مسافر بگذارند. قطعا ً از سالم بودن صدف غذاهایی که سریع فاسد می‌شوند –خصوصاً از نوع دریایی- از طریقی اطمینان حاصل بکنید و در رستورانی از این هتل غذا صرف بکنید که از بقیه شلوغ‌تر است. نقطه ضعف ِ دیگر این هتل گران، اینترنت است. نرخ ‌ی اینترنت جداگانه از مسافر گرفته می‌شود که اقدامی است عجیب. مینا الدرود امکاناتی چون سالن ورزش، ساحل، خدمات ویژه جهت تجار از قبیل اینترنت پر سرعت، رایانه و …، پارکینگ رایگان ، سرو ِ غذا در اتاق‌ها، سوییت، استخر و تسهیلات ویژه معلولین را داراست.
نشانی
Al Sufouh Road, Dubai, United Arab Emirates
+

توصیه چهارم: هتل القصر در مدینه جمیرا (Al Qasr at Madinat Jumeirah)
زیاد ‌ها می‌گویند این بهترین هتل در دبی است. هتلی که به هتل معروف دیگر شهر یعنی دارالمسیاف چسبیده و در بهترین جای شهر در جمیرا قرار دارد. القصر به وایلد وادی مراکز خرید و مراکز تفریحی مثل زمین‌های گلف تنیس که اما در تابستان بیشتر محل برگزاری کنسرت است نزدیک است. اسم هتل خود گویای صفاتش است. القصر ساحل اختصاصی دارد در ساحل آلاچیق‌هایی تعبیه شده نمای بسیاری از اتاق‌ها رو به دریا و برج‌العرب است. رفتار پرسنل در بالاترین میزان تصور است کیفیت خدمات فوق‌العاده قوی است. چیدمان اتاق‌های هتل رنگ و بوی عربی دارند. هتل امکاناتی نظیر رستوران، سالن ورزش، اینترنت پرسرعت، سرو غذا در اتاق، سوییت، استخر تسهیلات برای معلولین را در خود داراست.
نشانی
Al sufouh rd | Madinat Jumeirah Resort, Dubai 75157, United Arab Emirate

توصیه پنجم: هتل آپارت مان اوئسیس بیچ تاور (Oasis Beach Tower Apartments)
همان‌طور که از اسمش بر می‌آید اوئسیس بیچ تاور- برج ساحلی ِ واحه -ِ هتلی به صورت آسری مانی است. عمدتاً هر طبقه یک عدد آبخش مان یک‌خوابه، دو عدد دوخوابه، و یک عدد چهار خوابه را حاوی می‌شود. هتل آسری مان، امکانات خاصی را به مسافر می‌دهد که از بین آن‌ها ممکن است مهم‌ترین امکان، پخت و پز باشد. این هتل‌آبخش مان ۴۶ طبقه دارد. هر واحد آپارت مانی زیاد شیک و مجهز و بزرگ است، جهت مثال واحد دو خوابه‌ی آن چهار دست‌شویی، سه عدد حمام دو عدد وان دارند. قیمت بالای این آسری مان‌ها وقتی که حساب بکنید ، برای مثلاً دو خانواده‌ی بچه‌دار پرجمعیت خیلی هم مقرون به صرفه در می‌آید. همه‌ی آقسمت مان‌ها یک بالکن بزرگ دارند همین طور مجهز به دستگاه پخش دی‌وی‌دی یک ال‌سی‌دی‌ ِ بزرگ هستند . علی‌‌رغـم دسدلهره و ترس ی اختصاصی به ساحل و دریا و وجود بی‌انتها آفتاب‌گیرها صندلی‌ها، هتل دو استخر بزرگ یک جکوزی دارد. سرویس اینترنت بی‌سیم و سرعت بالای آن از امکانات دیگر اوئسیس بیچ‌تاور است همیشه‌ اتوبوس‌هایی از هتل به سمت مرکز خرید امارات، وایلد وادی هتل خواهر‌خوانده‌ی اوئسیس بیچ‌تاور، یعنی جبل علی در حال حرکت می باشند ، مصرف از این اتوبوس‌ها رایگان است. جهت تهیه‌ی مواد غذایی –جهت پخت و پز – هم استرس و نگرانی نداشته باشید چون یک سوپر مارکت مجهز داخل مجموعه کار می‌کند و طبعاً در این سوپرمارکت، وسایل دیگر مورد مصرف در یک خانواده مثل شوینده‌ها … را هم پیدا خواهید کرد. این هتل جهت دو قشر از مسافرین عالی به نظر می‌رسد، دسته‌ی اول خانواده‌ها می باشند دسته‌ی دوم افرادی که چند نفری جهت مسافرت کاری اقامت زیاد به دبی آمده‌اند. ولی اگر دنبال جای آرام و خلوت هستید این هتل‌آقسمت مان گزینش درستی نیست، پایتان از از ورودی اوئسیس بیچ که بیرون بگذارید شلوغی ِ شهر شما را احاطه می‌کند، اما ممکن است این نقطه‌ی قوت محسوب شود، اطراف شما پر از رستوران، کافه و مراکز خرید است. بسیار زیاد از کارکنان هتل فکر می‌کنند این واقعا ً خانه‌ی مسافر است و وظیفه‌ی پاک کردن آن بر دوش هم اوست! در صورت برخورد با چنین پدیده‌ای سریع مدیریت را آگاه بکنید . قبل از گرفتن آبخش مان از سالم بودن کلیه‌ی وسایل موجود اطمینان حاصل بکنید ، از تلویزیون گرفته تا لباس ‌شویی. اوئسیس بیچ‌تاور امکاناتی مثل سالن ورزش، تسهیلات جهت معلولین، سوییت، سرو غذا در اتاق خواب و سالن کنفرانس و لوازم برگزاری آن را هم داراست.
نشانی
Al Sofouh Road | Dubai Marina, Dubai 26500, United Arab Emirates

پیشنهاد ششم: هتل جمیرا بیچ(Jumeirah Beach Hotel)
این هتل که در ساحل جمیرا و در فاصله‌ی زیاد نزدیک با برج‌العرب قرار دارد شکل موج دریا می‌ماند یکی از پر مسافرترین هتل‌های دبی است. مجموعه‌ای عظیم از ۶١٨ اتاق. شمار رستوران‌های آن از بیست عدد فراتر می‌رود. داشتن سالن کنفرانس، مرکز خرید در داخل هتل، سالن آرایـش از ویژگیها آن است. اما بارزترین ویژگی هتل بوفه‌ی صبحانه‌ی زیاد دیده شده ش است. هتل مرکز بازی پیشرفته و مجهز جهت کودکان دارد. امکانات ورزشی هتل حاوی استخر، سونا، جکوزی و زمین تنیس می‌شود. به علت بزرگ بودن هتل، بین کارکنان مسافرین آن‌چنان صمیمیتی ایجاد نمی‌شود در واقع اگر در موارد قبلی رفتار کارکنان توام با ملاحظه و احترام بود این‌جا کمی قضیه مفرق است، اما نه به قدری که نگران‌کننده بشود. اینترنت پر سرعت ساحل اختصاصی و پارکینگ رایگان از دیگر امکاناتش می باشند .
نشانی
۶ Jumeirah Beach Road | PO Box 11416, Dubai, United Arab Emirates

پیشنهاد هفتم: برج العرب(Burj Al Arab )

برج‌العرب یکی از نمادهای مدرنیته‌ در دبی و یکی از لوکس‌ترین گران‌ترین هتل‌های جهان است. بسیاری از هتل‌های دبی مشرف به آن می باشند در چشـم ‌انداز بهترین اتاق‌های آن‌ها برج‌العرب دیده می‌شود. اتاق؟ استفاده از لفظ اتاق جهت محیط ی که این هتل به مسافران عرضه می‌کند بی‌انصافی بزرگی است. بسیار زیاد از به اصطلاح اتاق‌های برج‌العرب به خودی خود خانه‌ی زیاد بزرگ با بهترین وسایل و چیدمان معماری ویِژگزینشه هستند . بیشتر مهمان‌های هتل از طبقه‌ی ثروتمند اشراف می باشند ، ممکن است جهت همین است که در صورت رزرو اتاق در برج‌العرب در فرودگاه لیموزین از طرف هتل به دنبال شما خواهد آمد تا تمام چیز از همان ابتدا تجملی برگزار شود. تعداد سوییت‌های هتل ٢٠٢ عدد است که در ٢٨ طبقه پخش هستند . شش عدد رستوران بسیار زیاد شیک مجلل در این هتل قرار دارند که معین اً رستوران دریایی زیاد دیده شده ‌ترین آن‌هاست. نقطه‌ قوت این رستوران‌ها علاوه بر کیفیت زیاد بالای غذا، چشـم ‌اندازی است که از شهر دبی همچنین اقیانوس به مشتری ارایه می‌دهند. ولی جاذبه ‌ای که ممکن است در هیچ هتل دیگری در خاورمیانه پیدا نکنید وفور ستارگان هالیوودی در این هتل است. برای رفتن به رستوران‌های برج‌العرب پوشیدن رسمی خوب است، همچنین رستوران‌ها برای کودکان خردسال صندلی ویژه ندارند که این قطعاً نقطه ضعف است. در کل این هتل بسیار زیاد خانوادگی نیست و جهت زوج‌های جوان و مسافرت‌های کاری ایده‌آل است. از لحاظ موقعیت قرارگیری برج‌العرب در جای خوب ی قرار دارد دساسترس ی‌اش به همه نقاط مهم دبی آسان است. هتل استخر با امکانات مخصوص هم دارد همچنین ساخل اختصاصی، امکانات برگزاری کنفرانس و جلسات کاری، سالن ورزش، پارکینگ رایگان و تسهیلات برای معلولین از دیگر امکانات آن است.
نشانی
Jumeirah Beach Rd | P.O Box 74147, Dubai, United Arab Emirates

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.