تاریخچه ساخت ساعت رادو – اشرافی

استارت شکل گیری شرکت تهیه ساعت رادو بوسیله برادران فریتز، ارنست ورنر که سری از خانه خود را به محل کار شان اختصاص داده بودند در سال ۱۹۱۷ با نام schulp & co. زده شد. با توجه به اینکه آنها شروع نسبتا ضعیفی داشتند در اواخر زمان جنگ جهان ی دوم در بین بزرگترین تولیدکنندگان ساعت مچی دیده می شدند, این شرکت در سال ۱۹۵۰ تحت نام تجاری RADO فروش ساعت های را شروع کرد در سال ۱۹۵۷ در روزهایی که مجموعه چهلمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گرفت شرکت شروع به تهیه مجموعه نمادین گرین هورس (اسب طلایی) کرد.


فروشگاه ثنا
فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

در سال ۱۹۶۲ رادو به مالک سبک بودن خود و تولید نمادین ترین مدل ها ادامه داد: DiaStar1 نام اولین ساعت ضد خش جهان عرضه شده به بازار بود راحتی، استحکام همچنین سبک منحصر بفرد آن پاسخگو نیاز بسیاری از مشتریان بود. در سال ۱۹۸۶ رادو با مصرف از سرامیک پیشرفته ضدخش در بند ساعت انقلابی عظیم در صنعت ساعت سازی به وجود آورد و این مجموعه به لحاظ استفاده از مواد ضد خش در تهیه ساعت پیشگام محسوب می شود.

در حال حاضر رادو تولید کننده طیف وسیع ی از ساعت های مچی با مـدل های مختلف است دفتر مرکزی آن در lengnau سوییس واقع است. امروزه این کمپانی در مجموع با ۴۷۰ کارمند در هر سال حدود نیم میلیون ساعت مچی تولید و به بیش از ۱۵۰ کشور جهان و ۵۹۰۰ مرکز فروش عرضه می نماید . بازار های با اهمیت این شرکت عبارتند از : جنوب شرقی آسیا، ژاپن، چین، هند، خاور میانه، تا کشور های اروپایی مثل سوییس، آلمان، ایتالیا و ایالات متحده آمریکا.

شرکت رادو همیشه را از سازندگان سنتی ساعت سوییسی متمایز می کرده است این تمایز استفاده خلاقانه از مواد مصرفی تکنولوژی منحصر به فرد در طراحی است . رادو همواره پیشروی استفاده از مواد زیاد در تهیه ساعت مچی بوده که در این صنعت منحصر بفرد است ، مواد از عبارت ی مواد مصرف شده در تهیه ساعت توسط رادو می توان به فلزات سرسخت (تنگستن کاربید تیتانیوم که سرامیک های پیشرفته نامیده می شوند ) سرامیک ها، لانتانیوم و کریستال یاقوتی متمرکز شده اشاره کرد.

لوگوی کمپانی تهیه ساعت رادو
بهترین محصولات از ساعت رادو

در هزاره اولین ساعت بدون تاج، eSenza را به بازار ساعت معرفی کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۴ یک ساعت از جنس الماس پیشرفته بوسیله انتقال کربن به ساختار نانوکریستالی کربن و با سختی ویکرز ۱۰۰۰۰ تولید کرد و به همین دلیل جهت آن ساعت مچی نام V10K (vikers hardness 10 kilo) را گزینش کرد. این ساعت با ثبت آن در کتاب رکورد های جهان ی گینس به عنوان سخت ترین ساعت مچی جهان انتخاب شده است. برای انتها دادن به دهه کار در این سبک شرکـت رادو خود را با طرح hertage با انتشار مجموعه r5.5 یک شاهکار مینیمالیستی زاییده افکار طراح معروف بریتانیایی جاسپر موریسون مفتخر ساخت.

شرکت در دوره کار تهم اکنون برنده بیش از ۲۰ جایزه بین المللی در زمینه طراحی، از جشنواره RED DOT تا iF Design به دلیل محصولات خود همین طور همکاری شان با جاسپر ماریسون جهت جعبه ساعت ابتکاری که شبیه مچ دست آدم است، شده است. کالاها رادو با توجه به زمان تولید، مدل و مواد کار شده در آن اختلاف قیمت دارند اما اکثرا ٌ آنها رقمی بین ۷۰۰ تا ۲۸ هزار دلار امریکا برای مشتریان هزینه در بر خواهد داشت. مدل هایی که حاوی صفحات تخت از جنس الماس می شوند از ۳۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار امریکا تعرفه بسته به گزینش مشتری دارد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.